Czwarta edycja Dziesiątki Babickiej, która odbyła się 6 kwietnia br. w Starych Babicach, to bezsprzecznie sportowe święto Gminy Stare Babice. Około 1200 zawodników – dzieci i młodzieży, biegaczy oraz zawodników Nordic Walking – wzięło udział w imprezie, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. Po raz kolejny Dziesiątka Babicka okazała się największą imprezą sportową na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Dziesiątkę Babicką rozpoczęły biegi dziecięce i młodzieżowe, które organizowane były na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. W ośmiu klasyfikacjach wzięło udział 312 młodych zawodniczek i zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali wyróżnieni  nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Kampinosport oraz Koona.

Przed oficjalnym otwarciem zawodów Radomir Maślak przedstawił założenia projektu biegowego Przekraczając granice – biegiem wzdłuż Nysy i Odry.

Główna część wydarzenia rozpoczęła się o godzinie 11:30, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie 4. Dziesiątki Babickiej. Uczestników imprezy na scenie powitali: Jarosław Płóciennik – Dyrektor 4. Dziesiątki Babickiej, Sławomir Sumka – Wójt Gminy Stare Babice, Tomasz Szuba – Zastępca Wójta Gminy Stare Babice, Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, Łukasz Runowski – przedstawiciel Sponsora Głównego Opel Auto Żoliborz oraz Marta i Piotr Roszkiewicz reprezentujący Klinikę na Brzozowej z Lasek.

Po rozgrzewce poprowadzonej przez Studio Fitness Body Beat i Panią Edytę Rosę-Haftaniuk, zawodnicy startujący na dystansie 10 kilometrów ustawili się na linii startu wyznaczonej na ulicy Rynek w Starych Babicach. Punktualnie o godzinie 12:00 wystartowało 722 biegaczek i biegaczy. Zaraz po nich wystartowało ponad 105 osób maszerujących w ramach zawodów Nordic Walking. Wszyscy zawodnicy pobiegli i przemaszerowali ulicami Rynek, Sienkiewicza, Mościckiego, Białej Góry, a następnie znowu Sienkiewicza, aby dotrzeć ponownie na ulicę Rynek.

Jako pierwsi na mecie pojawili się: Dmytro Didvodiuk z Ukrainy (czas 31:25,25), Sergiusz Sobczyk z Izabelina (33:38,94) oraz Tomasz Mikulski z Kampinosu (34:07,12). W kategorii kobiet jako pierwsze dobiegły: Olesia Didovodiuk z Ukrainy – (czas 37:49,87), Wioletta Marchuk z Warszawy (38:44,72) oraz Aleksandra Niwińska z Błonia (39:33,08).

Klasyfikacja biegu nordic – walking wyglądała nastepująco: Leszek Bielawski z Okuniewa (1:03:34,36), Sławomir Reda z Warszawy (01:05:41,80 ), Robert Gański z Ożarowa Mazowieckiego (01:06:33,00) w kategorii mężczyzn. Natomiast wśród kobiet jako pierwsze do mety dotarły Marianna Jóźwiak z Włocławka (01:11:56,87 ), Monika Gawron z Ożarowa Mazowieckiego (01:15:33,44 ) oraz Marzena Berkowska z Zaborowa (01:18:46,26).

Wszyscy biegacze oraz uczestnicy marszu Nordic Walking otrzymali na mecie pamiątkowe medale, wodę oraz owoce. Mogli odpocząć w strefie w której wystawiali się Partnerzy i Sponsorzy imprezy. O godzinie 13:15 odbyła się oficjalna dekoracja zawodników w poszczególnych klasyfikacjach. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Sponsorów, Partnerów i organizatora 4. Dziesiątki Babickiej.

4. Dziesiątce Babickiej towarzyszyły niewiarygodne emocje, wspaniała atmosfera oraz wysoki poziom organizacyjny doceniony przez uczestników imprezy.

Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Sponsorom i Partnerom, którzy zaangażowali się w 4. Dziesiątkę Babicką. Dziękujemy Sponsorowi Głównemu imprezy Opel Auto Żoliborz. Dziękujemy Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu, Partnerowi Technicznemu, którym zostało Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko-Babice, Partnerowi Wodnemu – firmie Aquamo. Dziękujemy Partnerom: firmie Gaz-System, Klinice na Brzozowej z Lasek, organizatorowi obozów biegowych ObozyGórskie.pl, firmie Kampinosport oraz sieci sklepów Netto, a także firmie PrintPlus active wear.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom ze Szkół Podstawowych w Starych Babicach, Koczargach Starych, Zielonek-Parceli oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Borzęcina Dużego i Fundacji Na Przekór, a także Wolontariuszom niezrzeszonym. Świetna praca!

Podziękowania należą się także Strażakom z Borzęcina Dużego i Starych Babic oraz Straży Gminnej i Policji. Jak co roku Wasze profesjonalne działania zapewniły wszystkim maksimum bezpieczeństwa.

Podziękowania kierujemy także do pozostałych Sponsorów i Partnerów: Do Domu Kultury Stare Babice, klubu fitness Body Beat, firmy Bukat, Centrum Medycznego Sorno, Pierogarni Stare Babice, Centrum Spa Body&Beauty, Centrum Ogrodniczego Sysiak, szkoły Strefa Języka, Akademii Auto Serwis, firmy Ratownictwo Edu-Med, firmy SOXSTORY, serwisu FotoMaraton.pl, stacji samochodowej Auto Alex, firmy Hexe, firmy Ubezpieczenia Babice – Piotr Mandes, do Sklepu Biegacza oraz do Sklepu Sagina i Fundacji Votum.

Dziękujemy także Patronom Medialnym: portalowi MaratonyPolskie.pl i Gazecie Babickiej.

Zdjęcia z 4. Dziesiątki Babickiej dostępne są na stronie w dziale Media.

Zespół Organizacyjny 4. Dziesiątki Babickiej