W niespełna trzy tygodnie od uruchomienia zapisów, limit uczestników biegu głównego na 10 kilometrów w ramach 3. Dziesiątki Babickiej został już praktycznie całkowicie wyczerpany. Zostały ostatnie wolne miejsca, dlatego osoby zdecydowane do wzięcia udziału w biegu zachęcamy do podjęcia szybkiej decyzji i wpłaty wpisowego, która zagwarantuje miejsce na liście.

Limit uczestników biegu głównego na 10 kilometrów został zwiększony, względem poprzedniej edycji i wynosi w tym roku 700 osób, a już teraz na liście startowej znajduje się ponad 600 nazwisk. „Oznacza to, że poprzednie edycje Dziesiątki Babickiej spodobały się uczestnikom i dla wielu z nich nasz bieg stanowi stały punkt w biegowym kalendarzu. Bardzo się z tego powodu cieszymy.” – komentuje Dyrektor Biegu Jarosław Płóciennik.

Przypominamy jednak, że 3. Dziesiątka Babicka, to nie tylko bieg główny. W ramach rywalizacji, w tym roku organizowany jest także marsz Nordic Walking, na tej samej trasie i identycznym dystansie, co bieg główny. Z kolei rodziców najmłodszych mieszkańców Gminy Stare Babice zachęcamy do zapisania swoich pociech na biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach 300, 600 i 1000 metrów.

Do biegu głównego oraz marszu Nordic Walking można przygotować się uczestnicząc w bezpłatnych treningach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. „Nasza gmina rozwija się dynamicznie. Rośnie liczba ludności, a w ślad za tym idą nowe inwestycje oraz projekty biznesowe. Dbamy o edukację, kulturę oraz oczywiście sport – chcemy zaspokajać różnorodne potrzeby wszystkich mieszkańców.” – powiedział Marcin Zając Zastępca Wójta Gminy Stare Babice.


3. Dziesiątka Babicka odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 r. Start i meta biegu zlokalizowane będą w Starych Babicach, około 6 kilometrów od granicy Warszawy. Limit uczestników biegu głównego wynosi 700 osób. Wpisowe online do dnia 1 kwietnia br. wynosi 50 zł. Zapisy: link.